سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

bigstock-programming-works-105486218

29 زبان برنامه نویسی پر درآمد که میتوانید در سال 2017 یاد بگیرید

آیا تا به حال به یادگیری یک مهارت نرم افزاری یا یک زبان برنامه نویسی جدید در سال 2017 فکر کرده اید؟بر اساس آماری که یک وبسایت استخدامی منتشر کرده است.بیشتر شغل های نرم افزاری با فرصت استخدامی کم، درآمد بیشتری را به خود اختصاص می دهند و این به این دلیل است که تقاضا برای آن زبان ها کمتر است.برای مثال زبان های Objective-C, Scala و Go تقاضای کمتری دارند ولی آمارها نشان می دهد که این زبان ها از میزان درآمد بیشتری نسبت به زبان های معمول همچون SQL, Java یا ++C دارند.ولی در عوض، زبان های معمول فرصت های استخدامی را به خود اختصاص داده اند.در ادامه ی مطلب با سمیکالن همراه باشبد تا شما را با زبان های پردرآمدی که میتوانید در سال آینده یاد بگیرید آشنا کنیم.

با توجه به آمارهای سایت Indeed، میتوان برداشت کرد که مهارت های مبتنی بر فضای ابری مانند Overall و سرویس های وب آمازون همچون DynamoDB و MapReduce در صدر لیست سالانه بیشترین درآمد برای مهارت های نرم افزاری قرار دارند.

برنامه نویسی

اگر به نمودار بالا دقت کنید قطعا متوجه خواهید شد که مهارت های برنامه نویسی با فرصت های شغلی کمتر، بیشترین درآمد را به خود اختصاص می دهند.در واقع بحث عرضه و تقاضای جهانی نیز چنین منطقی دارد.مثلا زبان برنامه نویسی Objective-C که در حال کنار رفتن و جایگزین شدن زبان Swift اپل است.فقط 2 درصد از تمام فرصت های شغلی را در برمی گیرد.ولی در عوض درآمد سالانه ی 140000 دلاری را به همراه دارد.لیست زیر شامل پردرآمد ترین و پولساز ترین زبان های برنامه نویسی است.

۱- Verilog
۲- Scala
۳- Scheme
۴- Objective-C
۵- R
۶- Perl
۷- Go
۸- Python
۹- ++C
۱۰- C
۱۱- Ruby
۱۲- LaTeX
۱۳- Java
۱۴- MATLAB
۱۵- Flex

همه 29 زبان، همراه با لیست موقعیت خود، در نمودار بالا دیده می شوند. اگر به بخش موقعیت ها نگاهی بیاندازیم، می بینیم که SQL بیشترین موقعیت شغلی را دارد. رتبه های بعدی هم متعلق به Java ,JavaScript و #C و ++C هستند. پس کاملا بدیهی است که SQL از کم درآمد ترین زبان ها به حساب می آید.

نظر شما چیست؟