سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

you-get-android-updates-as-soon-as-theyre-ready

اپلیکیشن های مخرب به بیش از یک میلیون حساب کاربری گوگل حمله کرده اند

بر اساس گزارشی که اخیرا موسسه ی تحقیقاتی Check Point Software Technologies منتشر کرده است سیستم عامل اندروید قربانی حملات اپلیکیشن های مخرب بوده است.به طوری که اپلیکیشن های مخرب خود را به عنوان نرم افزارهای سالم و قانونی جا زده اند و توانسته اند با نفوذ به دستگاه اندرویدی، بیش از یک میلیون حساب کاربری گوگل را آلوده کنند.روال کار هم به گونه ای بوده است که این اپلیکیشن ها با ورود به دستگاه های اندرویدی، سیستم را برای هکرها و خرابکارها آماده میکند و امکان دسترسی از راه دور و نصب نرم افزار بدون اجازه ی صاحب سیستم را به هکرها میداد.در ادامه ی مطلب با سمیکالن همراه باشید.

در گوشه و کنار این گزارش آمده است که در این حملات، نام اپلیکیشن های به کار گرفته شده به گونه ای انتخاب شده است که کمتر کسی به تقلبی و مخرب بودن آنها پی می برد.اپلیکیشن هایی از قبیل Perfect Cleaner و WiFi Enhancer در این گروه بوده اند.

زمانی که یکی از این نرم افزارهای مخرب بر روی دستگاه های اندرویدی نصب شود.این نرم افزار به سرعت اپ های دیگری که ممکن است آنها نیز مخرب باشند در دستگاه اندرویدی ادمین نصب می کند که معمولا در بک گراند سیستم اجرا می شوند.سپس، از نام کاربری و کلمه عبور فرد به منظور ارسال نظرات و بررسی های جعلی برای اپلیکیشن ها استفاده می کند.

محققان این مجموعه افزوده اند که معمولا افرادی به این بلا دچار می شوند که اهمیت چندانی به امنیت خود در فضای مجازی نمی دهند.اعتراف میکنیم که نویسنده ی این مطلب هم چندی پیش به همین بلا دچار شده است.

از توصیه هایی که لازم می دانیم به کاربران داشته باشیم این است که از نصب نرم افزارهایی که توسط گوگل تایید نشده اند و در گوگل پلی منتشر نشده اند خودداری نمایند.معمولا این نرم افزارهای مخرب هم در درون وبسایتهای مختلف پیدا می شوند.که هر روز هم بیشتر شده و دستگاه های اندرویدی را آلوده می کنند.

اگر شما نیز یکی از دارندگان گوشی های اندرویدی هستید، باید به پیام های هشداری که در حین فرآیند نصب به نمایش در می آیند، بیشتر توجه کنید تا از ورود چنین برنامه هایی به گوشی یا تبلت خود جلوگیری کنید.