سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

photo_2016-10-04_16-36-40-2

استارتاپ ها بهترین حوزه برای تجارت زنان هستند

اصولا زمانی که از کار و تجارت زنان در استارتاپ ها سخن به میان می آید بیشتر جنبه ی منفی آن مورد توجه قرار می گیرد.در واقع چیزی که واضح است این است که روزانه موارد زیادی را از تبعیض جنسیتی در کسب و کارهای تکنولوژی و استارتاپ ها شاهد هستیم و با همین روند شاید فرهنگ کسب و کار به جای پیشرفت به سوی صنعتی شدن،به دهه ی 50 میلادی بازگردد.در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بحث پیشرفت و ترقی همواره جزو اهداف استارتاپ ها و یکی از موارد مهم برای آنهاست که میتواند تضمینی برای بقای آنها در بازار و تخصیص مشتری به خود باشد.بحثی که اینجا پیش می آید این است که برای موفقیت و رسیدن به کمال در آن مجموعه،چه نیروهایی برای کار مفیدترند؟خانم یا آقا؟

بعضی از تفکرات سنتی و غلط سعی بر این دارند که پیشرفت و موفقیت زنان در استارتاپ ها و کسب و کارها را نادیده بگیرند.کمااینکه در سال های اخیر بانوان استارتاپ هایی موفق را در سراسر دنیا تاسیس کرده اند.

مطالعات متعدد و تجارب نشان داده اند که استارتاپ هایی که تعداد مدیران زن آنها بیشتر از مدیران مرد است بسیار سودآور تر و موفق تر بوده اند.به همین دلیل این قضیه مورد توجه دنیای سرمایه داری و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است.

اطلاعات شرکت سرمایه‌گذاری ریسک پذیر  First Round نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاری های این شرکت در شرکت‌هایی که بنیان‌گذاران آن خانم هستند، ۶۳ درصد بهتر از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که کل تیم آن‌ها مردهستند، عمل کرده‌است.

خوشبختانه دنیای کسب و کار در حال بیدار شذن از خواب عمیقی است که در آن بانوان جایی ندارند.در واقع همه در حال پذیرش این واقعیت هستند که استارتاپ ها زمانی که زنان در آنها فرصت مدیریت پیدا کنند موفق ترند و بهتر مدیریت می شوند.

خود بانوان هم در حال ورود به این موضوع هستند و درک کرده اند که یک محیط حرفه ای برای کار آنها میتواند استارتاپ باشد.در نتیجه این موضوع باید گفت که  درصد تعداد کسب و کارهای بنیان گذاری شده با حداقل یک زن بنیان گذار از ۹ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۱۸ درصد در سال ۲۰۱۴ رسیده است.

نظر شما چیست؟ آیا واقعا بانوان برای مدیریت تجارت در دنیای امروزه مناسب هستند؟

Entrepreneur
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 47
دوست نداشتم: 19
میانگین امتیازات: 2.47

2 دیدگاه در “استارتاپ ها بهترین حوزه برای تجارت زنان هستند

سلام.چندتا نکته به ذهنم اومد که میگم
1.منظور شما از اینکه بهترین محل برای اشتغال خانم ها استارت آپ هاست، توی ایرانه یا کل دنیا؟
2.به نظر من بهترین محل کار برای خانم ها توی بیمارستان هاست چون نقش حمایتی پرستاران خانم خیلی بیشتر از پرستارای مرد توی روند بهبودی بیماران تاثیر داره
3.شما صرفا بر اساس چندتا آمار این حرف رو میزنی یا دلایل دیگه ای هم هست؟اگر هست بیشتر توضیح بدین

سلام
این بحث همونطور که توی متن هم هست جهانیه،مورد بعدی اینکه هر صتعتی از نگاهخودش میاد و این موضوع رو بررسی می کنه،استارتاپها و بیمارستانها هم از نگاه خودشون،بیمارستان ها هم از پرستاران به عنوان یک ابزار استفاده میکنند! البته شاید!وگرنه مردها هم میتونن نقش حمایتی داشه باشن
آمارها هم معتبر هستن و بر اساس دلایل زیادی نقل شدن و ساده ترینش اینه که زن ها معمولا تو کارهای مدیریتی موفق بودند و مالتی تسکینگ برای ذهن خانم ها عادیه و برای آقایون تا حدی مضر!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *