سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

untitled-1-2

گزارش اختصاصی تصویری سمیکالن از نهمین دوره جشنواره ملی حرکت

در روزهایی که کنکوری های عزیز برای آمدن به دانشگاه آماده می شدند دانشگاه شهید باهنر کرمان میزبان بزرگ ترین رویداد علمی کشور تحت عنوان “نهمین دوره جشنواره ملی حرکت” بود که از 3 تا 5 مهرماه در این دانشگاه برگزار شد و در نهایت با تمام خوشی ها و بعضا ناخوشی ها به اتمام رسید. دانشگاه ها از سراسر ایران و کشورهای بوسنی و پاکستان و تایلند،دستاوردهای خود را به معرض دید عموم قرار دادند.و تیم سمیکالن هم در قالب قاب دوربین علی اکبر عرب زاده (عکاس) در این جشنواره حاضر بود تا تصاویر جالب و دیدنی این رویداد را برای شما ثبت کند.در ادامه مطلب گزارش تصویری سمیکالن را از نهمین جشنواره حرکت مشاهده فرمایید.با ما همراه باشید.

 همانطور که گفتیم نهمین دوره جشنواره ملی حرکت به خوبی و خوشی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و بازتاب های خوبی هم در رسانه های مختلف دولتی و غیر دولتی داشت.این دوره از جشنواره،در واقع اولین دوره ای بود که در بخش بین الملل هم بزگزار شده بود و کشورهایی همچون بوسنی و پاکستان و تایلند نمایندکان خود را به کرمان فرستاده بودند و همچنین اولین دوره ای هم بود که دانشگاه های علوم پزشکی در آن حضور داشتند.جا دارد به خاطر این موارد به دانشگاه شهید باهنر کرمان تبریک بگوییم.

در واقع هدف از برگزاری چنین جشنواره هایی در کشور،ترویج فرهنگ کارآفرینی بین دانشجویان و اشاعه ی اقتصاد مقاومتی به کمک پتانسیل ها و دستاوردهای انجمن هایی علمی دانشجویی دانشگاه های کشور است.یکی از اهداف سمیکالن هم ترویج فرهنگ کارآفرینی و استارتاپی است.به همین دلیل ما در این جشنواره حاضر شدیم تا بتوانیم داستان حرکت را به کمک تصاویر برای شما روایت کنیم.پس ادامه ی مطلب را حتما مطالعه فرمایید.

در ابتدا به روز قبل از افتتاحیه برمیگردیم.یعنی همون روزی که قرار بود انجمن های علمی دانشجویی از دانشگاه های محترم و مهمان های خارجی بیان و غرفه های خودشون رو آماده و تزیین کنند.این کار باید تو دانشگاه شهید باهنر و در محل تالار افضل کرمانی معروف به تالار وحشت برگزار میشد.به هر حال ما به اونجا رفتیم و علی اکبر عرب زاده هم کارشو شروع کرد و تو اون شلوغی داشت عکس میگرفت.مسوولین جشنواره هم اونجا حاضر بودن و باهاشون گپ و گفتی هم زدیم.

داشت یادم میرفت.راستش وقتی به محل جشنواره رسیدیم اولین چیزی که نظرمونو به خودش جلب کرد طراحی جلوی تالار بود که به کمک یه سری چتر بارونی تزیین و فضاسازی شده بود که به گفته کرمانی ها،”خدا وکیل خیلی زیبایه”،خودتون ببینید.

dsc_0779

دیگه داشتیم به جایی می رسیدیم که همه میومدن با این چترها عکس میگرفتن و بعد میرفتن به نمایشگاه سر میزدن! دست طراحاش درد نکنه،سوژه ی خوبی برا سلفی بود.خب همه داشتن غرفه چینی میکردن و مسوولین هم بودن و همه چی خوب پیش رفت.ما هم عکس گرفتیم که به شما نشون بدیم…ببینید !

dsc_0583

همونطور که می بینین بچه ها دارن غرفه هارو تزیین می کنن!یه سریاشون هم که انگار اومده بودن خونه بسازن،همه چی همراهشون آورده بودن !

dsc_0585

خلاصه خیلی دیگه تلاشگر !

dsc_0620

بچه های دانشگاه تهران هم اونجا حاضر بودن و این تیر و تخته ها هم قراره تبدیل به صندلی بشن!

dsc_0632

داشتیم به ظهر نزدیک میشدیم که بعضی از دانشجویان باحال و خوش مشرب،شروع کردن به آواز خوندن و فضای نمایشگاهو عوض کردن،دستشون درد نکنه ما که خیلی حال کردیم !

dsc_0629

آخرش هم رسیدیم به بچه های شیراز،بیچاره ها اینقد کار کرده بودن خسته بودن!می فهمی،خسته !بگذریم و بریم به روز افتتاحیه، اتفاقاتی که اونموقع افتاد رو با هم بررسی کنیم.

جمعیت کم کم جلوی تالار افضل جمع شدن و تقریبا ساعت 9 صبح مراسم افتتاحیه شروع شد.موزیک پخش شد.در واقع یه گروه موسیقی که اصلا اسمشو یادم نمیاد اومده بودن و لحظات خوبی رو خلق کردن !

dsc_0677

جناب آقای دکتر هاسمی،معاونت فرهنگی وزارت علوم هم که اونجا حاضر بودن چند دقیقه ای رو برای دانشجوها صحبت کردن و به آینده ی ایران و آینده سازی دانشجوها امیدوار بودن،

دکتر بصیری،از مسوولین برگزاری جشنواره هم لحظاتی رو برای دانشجوها صحبت کردند و توضیحاتی رو در مورد جشنواره حرکت،اهداف و میزبان جشنواره یعنی کرمان (دانشگاه شهید باهنر کرمان) دادند.

رونمایی می شود،دکتر طاهر،رئیس دانشگاه باهنر که در کنار دکتر هاشمی در حال بحث و گفتگو احتمالا در مورد مسائل مهم دنیای پیش رو هستند.خب درلحظاتی که هوا داشت گرم و گرم تر میشد درب تالار باز شد و دانشجوها به تالار حمله ور شدند.از پخش تصاویر این قسمت کاملا معذوریم!

خلاصه بعد از اینکه همه وارد تالار شدن،طبق رسم و رسوم گذشتگان مسوولین شروع به بازدید از غرفه ها کردن و همه پشت سر اونها راه میرفتن و اونها رو همراهی میکردن!

راستی تا یادم نرفته بگم که جناب آقای احمد یوسف زاده،آزاده ی سرافزار کشورمون در دوران جنگ تحمیلی که مسوول امور فرهنگی دانشگاه شهید باهنر هستن هم حضور داشتن،اگر میخواید ایشون رو بیشتر بشناسین یه سر برید کتاب “آن بیست و سه نفر” که خیلی معروف هم هست رو بخونین!( تو تصویر پایین نفر وسطی آقای یوسف زاده هستن )!


این هم غرفه ی دانشگاه شریف،عجب لپتاپ خوشگلی،

گفته بودم که اولین دوره بخش بین الملل هم در کرمان استارت زده شده بود و ایشون هم از کشور بوسنی به کرمان پا گذاشته بود.

مامور مخصوص حاکم بزرگ،احترام بگذارید!

این دختر خانوما هم از صنعتی اصفهان اومده بودن و نمیدونم دارن چیکار میکنن!فکر کنم دارن به هم هدیه میدن…البته سمت چپی از دانشگاه علوم پزشکی بوده!

بچه ها،پهباد،پهباد،بچه ها – شما رو با هم آشنا میکنم!

اینم از دانشگاه سمنان،ژستش منو یاد جشنواره فیلم و اینا میندازه تا جشنواره علمی!

تندیس های دوره ی قبل هم آورده شده بودن

غرفه اهواز کلا خیلی شلوغ بود و ما فقط یک ثانیه ای که اونو خلوت دیدیم ازش عکس گرفتیم.بلاخره جنوبی ها خیلی طرفدار دارن دیگه !

این آبنما که نمیدونم واسه کدوم دانشگاه بود هم خیلی قشنگ بود و باهاش حال کردیم…

بدون شرح…

اینم بدون شرح،خب چطو میشه مگه!

از دور دیدم فکر کردم تانکه!

دقیقا دارن چیکار میکنن؟ راستی سطل آشغال هم تو نمایشگاه فراهم شده بود…

چه لباس های قشنگی!

اجلاس مسوولان مملکتی هم مثل اینکه بزگزار شد و کلا مشکلات مملکت حل شد فکر کنم!

اینم همینطوری برای خالی نبودن عریضه!

خلاصه همه چی هماهنگ شده بود و اینا هم بچه های پشت صحنه ی نهمین جشنواره ملی حرکت بودند که جا داره بهشون خسته نباشید بگیم که شبانه روز در حال تلاش کردن بودند تا یک جشنواره ی به یاد موندنی رو برای رقم بزنند.

و در نهایت تصویری از قاب دوربین علی اکبر عرب زاده از نمای بالای نمایشگاه !

به هر حال نمایشگاه حرکت در این دوره به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان به اتمام رسید و برگزیده ها هم انتخاب شدند و همه راهی خونه های خودشون شدند.باید دید که دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته میشن یا نه،به هر حال باید به آینده امید وار بود.در پایان از آقای باقر پورشاه آبادی تشکر ویژه ای داریم که با تیم ما همکاری کردند و اجازه ی تهیه ی گزارش از نمایشگاه رو به ما دادند.امیدوارم براتون جالب بوده باشه!در ادامه ی مطلب هم میتونین ویدیوی جمع بندی سایت سمیکالن رو از نهمین جشنواره ملی حرکت مشاهده کنید.

نظراتتون رو هم با ما به اشتراک بگذارید

تا جشنواره ها و رویدادهای بعدی خدانگهدار

join