سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

کار

50 نکته برای شروع استارتاپ خود (قسمت دوم)

ما در این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی مهم و ضروری برای شروع یک استارتاپ موفق آشنا کنیم. 50 نکته وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از آنها یک مجموعه ی استارتاپ موفق را شروع کنید.در قسمت دوم این مقاله همراه ما باشید.

50 نکته برای شروع استارت آپ خود (قسمت اول)

26.ارایه سریع محصولات یا خدمات

استارتاپ شما در حال توسعه می باشد پس باید شما تمام تلاش خود را انجام دهید که این کسب و کار با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهد یکی از راهایی که می تواند به این امر کمک کند ارایه سریع محصولات و خدمات می باشد که باعث به دست آوردن اعتماد مشتری می شود و با این کار شما می توانید حتی بازار کار آن کسب و کار را نیز در دست بگیرید.

27. ارایه محصولات و خدمات جدید

حال که استارتاپ خود را شروع کرده اید شما یک سری مشتری مخصوص به خود را دارید که از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند و شما باید برای نگه داشتن این مشتری ها تدابیر لازم را بیندیشید شما می توانید با ارایه محصولات جدید هم اعتماد مشتریان ثابت و هم بازار کار خود را جلب کنید.

28.صبور باشید

استارتاپ

همیشه این اعتقاد را که یک شبه به موفقیت نمی رسید را در ذهن خود داشته باشید وبه این فکر کنید که موفقیت هم زمان و هم تلاش می خواهد این امر باعث می شود با قدرت بیشتر به کار خود ادامه دهید و ناامید نشوید.

29.ارایه خدمات زیاد تا جایی که امکان دارد

این بدین معنی می باشد که شما وقتی یک مشتری جذب کردید باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا آن مشتری به شما وفادار بماند و یک راه که به شما بسیار کمک می کند ارایه خدمات زیاد می باشد شما باید آنقدر به مشتریان خود خدمات ارایه دهید که دیگر هیچگونه کمبودی احساس نکنند.

30.اشتراک گذاری در همه زمان ها

شما باید از تمام اتفاقات که برای کسب و کار شما اتفاق می افتد اشتراک گذاری کنید آن هم از طریق وبلاگ و شبکه های اجتماعی.هیچ ایرادی ندارد که مشتری ها در مورد شکست ها و پیروزی های شما بفهمند بلکه این کار باعث کسب اعتماد آنها می شود و آنها از صداقت شما لذت خواهند برد.

31.از دعوا با شرکای خود بپرهیزید

اگرشما با شرکای خود اختلاف دارید ما به شما پیشنهاد میکنیم که در اسرع وقت روابط خود را قطع کنید زیرا اگر شما دارای اختلاف باشید این کار باعث میشود که کسب و کار شما پیشرفت نکند و فقط یک وقت تلف کردن باشد.

32.در مورد رقابتت نگران نباشید

سرمایه گذار در شرکت شما حق دارد که قسمت یا سهمی از شرکت را دارا باشد ولی این بدین معنا نیست که در بقیه کارهای شرکت شما دخالت کند پس این امر را در همان اول روشن کنید تا در آینده اختلافی به وجودنیاید.

33.استخدام یک نویسنده

استارتاپ

حتی اگر شما یک نویسنده خوب می باشید سعی کنید که یک نویسنده استخدام کنید این نویسنده می توانید در بسیاری از کارها به شما کمک کند و به خصوص در کارهای اداری پس شما میتوانید بقیه وقت خود را به کارهای مهمتر مشغول باشید.

34.آمادگی برای جلسات

هم اکنون شما رییس یک شرکت می باشید و باید خود را برای جلسات مهم با افراد شاخص آماده کنید.سعی کنید که به هنگام ظاهر شدن در جلسات خود از همه اطلاعات مربوط به آن جلسه آگاه باشید که در هنگام جلسه بتوانید ارایه خوبی داشته باشید و توجه دیگران را جلب کنید.

35.از رقابت نترسید

هیچ گاه از رقابت ها در کنار سرمایه گذاران و شرکای خود بد صحبت نکنید زیرا این کار باعث ناامیدی و سرانجام پیشرفت نکردن کسب و کار شما می شود بلکه از این رقابتها به عنوان یک فرصت استفاده کنید و سعی کنید که از این رقابتها بیشترین بهره را ببرید تا موفق شوید.

36.استفاده بهینه از حرف و سخن مردم !

شاید برای شما تعجب آور باشد که منظور از این حرف چه می باشد اما هم اکنون ما برای شما روشن میکنیم که منظور از این حرف چیست.وقتی که شما محصولات و خدمات با کیفیت مطلوب ارایه می دهید این کار باعث می شود که مردم و مشتریان شما شرکت شما را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد و این امر باعث پیشرفت کسب و کار شما می شود.

37.شبکه های اجتماعی

استارتاپ

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از طریق شبکه های اجتماعی با مردم در ارتباط باشید و همچنین از این قابلیت برای حضور در کنفرانس ها استفاده کنید به جای این که برای کنفرانس ها سفر کنید بلکه سفر باعث افزایش خرج شما و کمبودی بودجه می شود.

38.ارایه خدمات به مشتریان برجسته

تعامل با افراد یکی از مهمترین قسمت ها در یک کسب وکار می باشد پس سعی کنید که با مشتریان برجسته خود تعامل بسیار خوبی داشته باشید و سعی کنید که خدمات مخصوصی به آنها ارایه دهید و این کار باعث می شود که مشتریان به این باور برسند که آنها برای شما مهم می باشند.

39.از وب سایت خود مطمئن باشید

بعضی از کاربران و مشتریان به دنبال اطلاعاتی از شرکت و کسب و کار شما می باشند و شما باید این دسترسی را برای آنها فراهم کنید که به آسانی به این اطلاعات دست پیدا کنند و بهترین کار ایجاد یک سایت و قرار دادن اطلاعات در آن می باشد.

40.بیش از حد نگران اقتصاد نباشید

اگر وضع اقتصادی خوب نمی باشد زیاد نگران نباشید و امید خود را از دست ندهید بلکه برخی از شرکت های معروف در همین وضیعت کار خود را شروع کرده اند و سعی کنید حتی از این موقعیت برای پشت سر گذاشتن بقیه شرکت ها استفاده کنید.

41.از پرداخت صورت حساب مشتریان مطمئن شوید

همیشه از این لحاظ که مشتریان صورت حساب های خود را پرداخت می کنند مطمئن شوید و سعی کنید که دسترسی هایی برای پرداخت آسان تر مشتریان فراهم کنید مانند پرداخت آنلاین و با استفاده از کارت های بانکی،

42.پیدا کردن کارکنان قابل اعتماد

سعی کنید که کارکنان قابل اعتماد و از همه مهمتر با سواد و کار بلد استخدام کنید بالاخره شما نمی توانید به تنهایی همه کارهای شرکت خود را انجام دهید و باید افرادی را استخدام کنید که به شما کمک کنند تا کسب و کار شما رشد کند.

43.اختصاص مسیولیت ها

سعی کنید به هر یک از کارمندهای های خود یک مسیولیت یدهید این کار باعث می شود که بازده کاری آنها زیاد شود و همچنین هر کس فضای شغلی خود را بداند .

44.بدانید صداقت بهترین سیاست است

سعی کنید با کارمندان خود صادق باشید و همچنین با آنها به گونه ای رفتار کنید که این اعتماد را به شما داشته باشند که با شما صادق باشند و این رابطه بین رییس و کارمند بسیار مفید می باشد و باعث می شود که هیچ گونه دلخوری به وجود نیاید.

45.جذب مخالف خود

این نکته بدین معناست که سعی کنید افرادی که از نظر افکار با شما تفاوت دارند را استخدام کنید تا چیزهایی که شما به آنها توجه نمی کنید را به شما گوشزد کنند و باعث چالش شما شوند و باعث پیشرفت شما شوند.

46.از زندگی قبلی خداحافظی کنید

حال شما دیگر انسان عادی قبلی نمی باشید و زندگی شما تغییر کرده است و شما رییس یک شرکت می باشید و باید تمام وقت خود را باید صرف کسب و کار خود بکنید و دیگر وقتی برای تفریح مثل قبل ندارید پس سعی کنید خود را با این شرایط وفق دهید.

47.شما آخرین فردی هستید که باید پرداخت کند

این امر را بدانید که شما به عنوان رییس شرکت آخرین فردی هستید که باید تمام صورت حساب های شرکت را سامان دهید و باید در همان ابتدا بدانید که چیزی اضافه یا کم نشود که در آخر شما به عنوان مس باید پاسخگو باشید.

48.تعریف صحیحی از موفقیت داشته باشید

فقط بخاطر این که کسب و کار شما در آمدی میلیونی نداشته این بدین معنی است که شما موفق نبوده اید؟؟؟ بلکه این که شما این کار را شروع کرده اید و تا این مرحله پیش آمده اید یک موفقیت می باشید پس صبور باشید و این افکار را از ذهن خود بیرون کنید.

49.درک کنید که زمان به حرکت در آمدن است

اگر که شما تمام تلاش خود را انجام داده اید و به آن نتیجه مطلوب خود نرسیده اید ما به شما آخرین راه کار را پیشنهاد می کنیم و آن هم این که غرور خود را زیر پا گذاشته و استارتاپ خود را تعطیل کنید شاید که این کار قابل قبول نباشد اما بهترین و عاقلانه ترین کار در این بازه زمانی می باشد.

50.فقط به مشاوره از دیگران تکیه نکنید

به این فکر نکنید که فقط از دیگران مشاوره بگیرید مشاوره بیش از حد از دیگران باعث می شود که شما استقلال خود را لز دست دهید و در شرایط بحرانی نتوانید به تنهایی تصمیم بگیرید.

در آخر،وظیفه ی ما اطلاع رسانی و آموزش دادن به شما جهت توسعه ی یک استارتاپ است.بقیه ی موارد به کوشش و پشتکار شما وابسته است و اینکه چقدر در کار خود مسمم هستید.