سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

کار

50 نکته برای شروع استارت آپ خود (قسمت اول)

ما در این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی مهم و ضروری برای شروع یک استارت آپ موفق آشنا کنیم. 50نکته وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از آنها یک استارت آپ موفق را شروع کنید ما در این مطلب به 25 از این نکات می پردازیم و نکات بعدی را در مطلب بعدی به شما ارایه می دهیم پس با ما باشید تا شما را با راز داشتن یک استارت آپ موفق آشنا کنیم.

راه اندازی یک استارت آپ و شرکت کار ساده و سر خودی نمی باشد بلکه شما هنگام تصمیم گیری برای شروع یک استارت آپ باید با تمام وجود و علاقه خود این کار را شروع کنید و در طی این کار باید به نکاتی جهت موفقیت توجه کنید که ما در اینجا شما را با این نکات آشنا میکنیم.

1.خود موجودی را در خود حس کنید.

این بدین معناست که قبل از تصمیم گیری برای شروع یک استارت آپ تمام شرایط خود را بسنجید و به این توجه کنید که آیا صلاحیت این را دارید که به عنوان یک مدیر یک استارت آپ را شروع کنید به عنوان مثال این که زمان کافی برای مدیریت، شجاعت لازم به عنوان یک مدیر، هوشیاری لازم به عنوان یک مدیر و….

2.ایده ی خود را تا حد امکان توسعه دهید.

هنگامی که کار و استارت آپ خود را آغاز کردید همان ایده ی قبلی خود را به صورت روتین ادامه ندهید و به فکر توسعه آن باشید و هدف شما تنها در آمد از این ایده نباشد بلکه سعی کنید با توسعه آن و ساخت وسایل جدید زندگی مردم را ارتفا دهید.

3.واقعیت پذیری را چک کنید.

یعنی این که از این واقعیت که استارت آپ شما به واقعیت می پیوندد مطمین شوید. وقتی که این کار را شروع کردید به آینده آن نیز فکر کنید که آیا این استارت آپ انجام می پذیرد یا نه ؟ آیا این چیزی است که مردم نیاز دارند؟ آیا وسایلی که شما تولید می کنید به فروش میرسد یا نه؟؟ و…

4.نوشتن یک طرح کسب و کار.

داشتن یک برنامه روشن و منظم به شما کمک میکند که در کار خود پیش بیفتید و همچنین این برنامه برای ارایه ایده ی خود به سرمایه گذاران بسیار مهم می باشد. طرح کسب و کار شما باید شامل مواردی مانند بیانیه ماموریت،خلاصه شرکت و یک توصیف از یک بازار کار باشد.

5.شناسایی بازار کار خود.

اگر شما حس کردید که یک مورد جالب در کسب و کار شما وجود دارد باید تمام تلاش خود را انجام دهید و به ارزیابی بازار بپردازید. این کار یعنی ارزیابی بازار و شناخت فضای بازار کاری خود و همچنین هدف قرار دادن مشتری ها باعث می شود که مشتریان به خرید کالای شما ترغیب شوند.

6.تعیین مصارف.

سعی کنید که با تحقیقات بسیار و پیدا کردن عوامل هزینه های استاندارد در این صنعت مصارف خود را تا حد امکان کاهش دهید.این کار نه تنها به شما کمک می کند که کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنید بلکه باعث می شود سرمایه گذاران به کار با شما ترغیب شوید.

7.ایجاد و تعیین یک بودجه.

در همان اول و برای یک بار پیش بینی کنید که به چه اندازه پول و سرمایه برای شروع وکار و همچنین برای ساخت و توسعه کالا های خود نیاز دارید همچنین مخارج برای ایجاد یک بازار کار را نیز برآورد کنید.

کار

8.یافتن سرمایه گذاران درست و مطمین.

شما  نیازمند به نوعی بودجه برای شروع کردن می باشد که میتوانید این سرمایه را از پس انداز خود یا وام یا کمک از دیگران به دست آورید اما یافتن یک سرمایه گذار که سرمایه و اشتیاق خود را با شما به اشتراک بگذارد بسیار بسیار ضروری است.

9.گوش دادن به سرمایه گذاران.

شما چه بخواهید و چه نخواهید مجبور به گوش دادن به برخی از حرفای سرمایه گذاران خود می باشد و شما موظف می باشید به حرفها و نظرات آنها گوشدهید ولی این بدین معنا نیست که هر چه آنها گفتند به آن عمل کنید.

10. راه اندازی یک سیستم پشتیبانی بزرگ .

شما در حال صرف وقت و سرمایه بسیاری می باشید و باید شما از یک گروه و سیستم پشتیبانی قابل اعتماد استفاده کرد و بهترین انتخاب خانواده شما می باشد که می تواند شما در این امر بسیار کمک کند.

11.انتخاب یک نام برای کسب و کار خود.

سعی کنید که یک نام متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید در انتخاب اسم نکاتی مانند با معنا بودن و در خور شان کسب و کار شما بودن را دقت فرمایید همچنین سعی کنید اسمی انتخاب کنید که بتوان به عنوان دامنه ای برای سایت نیز مناسب باشد.

12.ثبت نام انتخاب شده.

بعد از این که شما نام  شرکت خود را انتخاب کردید باید این نام را به ثبت برسانید و همچنین سعی کنید یک دامنه برای سایت با همین نام خریداری کنید.

13.تعیین ساختار قانونی.

در همان ابتدا یک ساختار قانونی برای خود و شرکت انتخاب کنید و برای خود روشن کنید که چه نوعی مالکیت برای شما بهتر است مانند مالکیت انحصاری،مشارکت،شرکت با مسیولیت محدود و….

14.استفاده از منابع رایگان.

منابع رایگان متعدد می توانند به شما کمک ها و آموزش و مشاوره های بسیار دقیق و ضروری بدهند و شما می توانید از SBA.gov منابع محلی خوبی را پیدا کنید.

15.تعیین تعهدات مالیاتی.

هم اکنون جای دارد که به تعهدات مالیاتی بپردازیم  هنگامی که شما یک شرکت یا کسب و کار را راه اندازی میکنید باید تعهدات مالی نیز عمل کنید به عنوان مثال در کشور ایالت متحده آمریکا چهار نوع اساسی از مالیات کسب و کار بوجود می آید:خود اشتغالی-مالیات برای کارکنان-درآمد و مالیات غیر مستقیم.

16.مجوز امن و پروانه.

هنگامی که شما درصدد هستید که یک شرکت و یک کسب و کار راه اندازی کنید باید از مراجع مربوطه کشور خود مجوز کسب و کار دریافت نمیایید و این مجوز ها و پروانه ها بسته به شغل شما متفاوت می باشد ولی شما برای انجام کار خود حتما به این مجوزها نیاز دارید.

17.خرید بیمه.

یکی از امرهای اساسی بعد از این که کسب و کار خود را آغاز کردید بیمه کردن کسب و کار خود می باشد سعی کنید با توجه به کسب و کار خود شرکت و پرسنل آن را بیمه کنید این کار باعث می شود که از خسارات و خطرات احتمالی در امان باشید.

18.تنظیم کتاب.

منظور از تنظیم کتاب این می باشد که شما با توجه به مخارج شرکت و سرمایه خود برای خود یک سیستم ثبت کنید و همه ی کارها و سرمایه و خرج و درآمد خود را درآن ثبت کنید.

کار19.انتخاب محل شرکت.

می توان گفت که انتخاب یک محل مناسب مهمترین امر در ایجاد یک کسب و کار می باشد شما باید این مکان را به گونه ای تعیین کنید که بتوانید آن را در آینده توسعه دهید و همچنین به گونه ای باشد که به آسانی در دسترس مشتریان و کارکنان باشد.

20.در مورد دفتر نگرانی نداشته باشید.

در مورد یک دفتر کاری نگران نباشید اگر که شما یک دفتر کاری ندارید زیاد خود را به نگرانی نیندازید زیرا این امر مهم نمی باشد بلکه محل شرکت مهم می باشد و تمام سعی خود را بکنید که مکانی خوب برای شرکت پیدا کنید.

21.صبور باشید.

یکی از قابلیت هایی که یک رییس شرکت باید دارا باشد صبور بودن می باشد اگر شما دارای این صفت باشید مطمینا می توانید بیشترین بازده را از کسب و کار خود داشته باشید.

22.انعطاف پذیر باشید.

سعی کنید خود را با هر شرایطی وفق دهید و همچنین سعی کنید خود را با این شرایط که مشتری چه نیازی دارد خود را وفق دهید و این امر به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

23.ایده های خود را با دوستان و خانواده در میان بگذارید.

سعی کنید افکار و ایده های خود را با نزدیکان و دوستان قابل اعتماد خود در میان بگذارید زیرا آنها می توانند به توسعه دادن ایده و افکار شما کمک کنند و آن را بهبود ببخشند.

24.چشم پوشی از مخالفان.

برخی از افراد می باشند که نمی خواهندموفقیت شما را ببینند پس تمام تلاش خود را می کنند تا شما را نا امید کنند و از این کار زده بکنند پس به حرف این افراد گوش ندهید و با تمام تلاش به کار خود ادامه دهید.

25.هیچ گاه عصبانی نشوید.

اگر ایده شما توسط مشتریان و سرمایه گزاران رد شد عصبانی نشوید و به دنبال این باشید که به چه علت آنها ایده شما را رد کردند و به توسعه و بهبود ایده خود بپردازید و با تغییرات در آن سعی کنید رضایت آن ها را جلب کنید.

 

منتظر نکات بعدی در قسمت دیگر این مطلب باشید .

Save