سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

4g

رکوردشکنی اینترنت موبایل با سرعتی معادل 1.9Gbps!

یکی از بزرگترین سرویس دهنده اینترنت فنلاندی (ISP)، ادعا می کند به یک رکورد جهانی جدید برای شبکه 4G با سرعت 1.9 گیگابیت در ثانیه دانلود داده ها با استفاده از تکنولوژی هوآوی به دست آورد.در حال حاضر، سوئد و انگلستان به عنوان کشورهای برتر در سراسر جهان  در این زمنیه تاج گذاری کرده اند و آنها را به عنوان دارندگان سریع ترین اینترنت تلفن همراه 3G و 4G میشناسند، اما در حال حاضر فنلاند همچنین در تلاش است که به انها نزدیک شود.این معیار شکستن رکورد با کمک تکنولوژی ارائه شده توسط غول مخابراتی چینی یعنی Huawei است که به کاربران تلفن همراه 4G اجازه می دهد که در دنیای واقعی برای دانلود یک فیلم Blu-ray فقط  40-45 ثانیه صبر کنند.در ادامه مطلب با ما باشید.

آینده شبکه های تلفن همراه 4G و 5G

در فوریه سال گذشته، یک تیم از محققان از دانشگاه Surrey موفق به دستیابی به رکورد سرعت 1 ترابیت بر ثانیه (1Tbps) در طول آزمایش بر روی فناوری 5G شدند که بیش از 500 برابر سریع تر از سرعت 4G است.در حال حاضر،بیشترین سرعت و پهنای باند در موبایل مربوط به فناوری شبکه های 4G است.که سرعتی معادل با 300Mbps را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.جالب است بدانید حداکثر سرعت ممکن در دنیای واقعی برای فناوری 4G برابر با 450Mbps است.با این حال، برای اولین بار یک شرکت مخابراتی با ارائه سرعت حداقل 1 گیگابیت در ثانیه در شبکه 4G تا پایان سال 2016 افق های تازه ای رو به سوی جهان سریع تر باز خواهد کرد.

آیا شما سرعت فوق العاده بالا اینترنت موبایل را نیاز دارید؟

شاید شما فکر کنید به اینکه چرا باید یک کاربر موبایل به این سرعت بالا نیاز داشته باشد؟ اصلا ضروری است؟ اگر سرعت اینترنت این پتانسیل را دارد پس چه چیزی در این بین اشتباه است؟ کجای کار می لنگد؟ سرعت بالای اینترنت یک مزیت است.که میتواند به انجام کارها سرعت بخشد و توانایی تماشای ویدیوهای 4K را به ما بدهد.نظر شما چیست؟