سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

yj

3 ابزار کارآمد برای تولید فیوآیکون (Favicon)برای وبسایت

اگر توجه کرده باشید هنگامی که یک وبسایت را باز می کنید یا آنرا Bookmark می کنید و به لیست علاقه مندی های خود اضافه می کنید.یک لوگوی کوچک در کنار اسم سایت قرار دارد که فیوآیکون (Favicon)نام دارد.این نماد گرافیکی میتواند لوگوی وبسایت یا حروف و اعداد باشید.برای ساخت آن راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه ی مطلب بررسی آنها می پردازیم.با سمیکالن همراه باشید.

برای آنکه بتوانید برای وبسایتتان فیوآیکون تولید کنید و در بخش تنظیمات،آنرا اعمال کنید نیاز است که یک سری فاکتورها را از قبیل فرمت،سایز و حجم را در نظر بگیرید که معمولا کمتر کسی از این مشخصات خبر دارد.به فرض دانستن مشخصات فنی فیوآیکون،یکی از راه های تولید آن،نرم افزارهای گرافیکی ویندوز مثل ایلستریتور یا فتوشاپ است.که هر دو نرم افزارهای سنگینی هستند و احتمال اینکه به آنها دسترسی نداشته باشیم وجود دارد.به همین دلیل ما قصد داریم تا چند وبسایت برای ساخت این نماد گرافیکی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید کار خود را به سریع ترین حالت ممکن راه بیندازید.

1 – Xiconeditor

فیوآیکون

سایت Xiconeditor دارای امکانات بسیار خوبی است.در این وب سایت میتوان مواردی همچون قلم؛تغییر رنگ،اشکال مختلف و حتی ناحیه ای آزاد برای طراحی و کشیدن را مشاهده کرد.و فایل نهایی به همان شکل خواهد بود.

2 – antifavicon

فیوآیکون

زمانی که وبسایت antifavicon را باز می کنید در میانه های صفحه نمایش در وبسایت از شما دو عنوان Top text و Bottom text خواسته می شود که همین اطلاعات در فیوآیکون استفاده می شوند و بعد از آن شما برای هر فیلد،یک زنگ انتخاب می کنید.در واقع این وبسایت برای شما آیکون هایی در دو سطر (Top text و Bottom text) با زنگ های محدود تولید می کند.

3 – genfavicon

فیوآیکون

شما در وبسایت genfavicon می توانید با آپلود فایل و عکس مورد نظر خود و انتخاب بخشی از آن،خروجی را در سایزهای مختلف و به فرمت ICO دریافت کنید.

Save

Save

Save