سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

matrix_world_map-wallpaper-1280x720

چگونه 10 استارتاپ جهانی مشکل جهان را حل می کنند؟

ما در این مقاله به بررسی 10 استارتاپ جهانی می پردازیم که بسیاری از مشکلات جهان را حل می کنند.این استارتاپ ها می توانند همه ی موضوعات را در بر بگیرند مانند مشکلات مربوط به فضای سبز،مشکلات مربوط به انرژی و… اما در بین این استارت آپ ها فقط تعداد اندکی هستند که به صورت گسترده کار می کنند وو در صدد حل کردن مشکلات بسیار مهمی هستند.هم اکنون به بررسی 10 تا از بهترین استارتاپ ها میپردازیم که شرایط زندگی را در تمام دنیا برای تمامی اقشار مردم آسان کرده اند.با سمیکالن همراه باشید.

1.Recyclebank

استارتاپ

کشور: ایالت متحده آمریکا

مشکل: بازیافت زباله های خانگی بسیار مهم است اما تعهد به این موضوع برای مردم سخت است.

راه حل: این استارتاپ از روش Gamificatuin،سیستمی مانند امتیاز برای پیشرفت یا تخفیف و ایجاد روحیه ی رقابت در خانواده ها،مردم را تشویق به جمع آوری زباله های خانگی برای بازیافت کرد.این مجموعه هم اکنون 4 میلیون عضو دارد.

2.Tree Planet

استارتاپ

کشور: کره جنوبیف

مشکل: جنگل زدایی،عامل انتشار و افزایش 15 درصدی گازهای گلخانه ای می باشد. کاشت درخت یکی از بهترین راه های پیشگیری از آن می باشد اما بیشتر مردم با آن آشنا نیستند.

راه حل: این استارتاپ آپ با گسترش بازی در مورد کاشت درختان و تبلیغات مستمر موفق گردید تا مردم را به کاشت درختان در دنیای واقعی ترقیب کند. از زمان شروع این استارتاپ در سال 2010 بیش از 400000 قطعه درخت در 10 کشور کاشته شده است.

3. Solarity

استارتاپ

کشور: شیلی

مشکل: در حالی که کشور شیلی به عنوان قطب انرژی های تجدیدپذیر و تامین کننده ی آن به شمار می رفت.مشکلی برای انتقال انرژی به مکان های دیگر وجود داشت.در حالی که تاسیسات تامین انرژی آماده بودند ولی سیستم و مسیر انتقال دهی مهیا و حاضر نبود و شرکت ها قادر به استفاده از انر/زی های کشورشان نبودند.

راه حل: این استارتاپ با فروش و نصب و راه اندازی فتوولتاییک در پشت بام ها این قابلیت را به شرکت ها داد تا همه وقته بتوانند از نیروی خورشیدی استفاده کنند.

4.UARoads

استارتاپ

کشور: اوکراین

مشکل: کیفیت جاده های کشور اوکراین خوب نیست ولی تا حدودی رضایت بخش است. حدود 95 درصد از جاده ها نیاز به تعمیرات دارد اما دولت به علت کمبود بودجه قادر به تعمیرات آنها نیست.

راه حل: این استارتاپ با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل برای ردیابی شرایط جاده با یک ژیروسکوپ در حال رانندگی و پردازش این داده ها بر روی سرور با استفاده از یک الگوریتم خاص،اطلاعات مسیرها را به رانندگان نمایش می دهد و در این صورت رانندگان می توانند راه مناسب تر و امن تر را هنگام مسافرت انتخاب کنند. این استارتاپ هم اکنون بیش از 39000 کاربر دارد و بیش از 42000 مایل از جاده ها در بر میگیرد.

5.Relectrify

استارتاپ

کشور: استرالیا

مشکل: باطری ها،چه قابل شارژ کردن و چه یکبار مصرف به سرعت تبدیل به زباله می شوند.مسئله ی مهمی که وجود دارد افزایش طول عمر آنهاست.

راه حل: Relectrify با توسعه بسته های باطری که ترکیب سلول های باطری با استفاده از فناوری خود است باعث ذخیره شدن انرژی آنها می شود. با این روش باطری ها یک زندگی طولانی را دارا می باشند.

6.Fenix International

استارتاپ

کشور: اوگاندا

مشکل: در قاره ی افریقا،اکثریت مردم به برق و الکتریسیته دسترسی ندارند.

راه حل: این مجموعه با ارائه پنل های خورشیدی و باطری ها با قیمت بسیار کم (35 سنت در روز) به مردم خدمات برقی ارائه می دهند. و مردم می توانند با کمترین هزینه از خدمات برقی استفاده کنند.

7.Maya Pedal

استارتاپ

کشور: گواتمالا

مشکل: اکثر جوامع روستایی در گواتمالا در زیر خط فقر با کار زندگی می کنند هنوز هم کارهای دستی به جای استفاده از مشین آلات برقی در حال انجام است.

راه حل: استارتاپ Maya Pedal با تعویض موتورهای قدیمی و ساختن ماشین های برقی به مردم این دسترسی را می دهد که کارهایی از قبیل پخش آب،کندن زمین و … را با سرعت بیشتر انجام دهند و تولیدات خود را افزایش دهند و موقعیت اقتصادی خود را بهبود ببخشند.

8.Zero-Gachis

استارتاپ

کشور: فرانسه

مشکل: سوپر مارکت ها مجبور به دور انداختن مواد غذایی به دلیل تاریخ انقضا آنها می باشند.

راه حل: این استارتاپ با ارایه پلتفرمی به این گونه که سوپر مارکت ها هنگام نزدیک شدن به تاریخ انقضا مواد غذایی با ارایه تخفیف بتوانند مواد غذایی را به فروش برسانند به این مشکل کمک کرده اند. این یک موقعیت برد-برد می باشد هم برای سوپر مارکت ها و هم برای مصرف کنندگان.

9.Seeder Clean Energy

استارتاپ

کشور: چین

مشکل: با توجه به رشد سریع اقتصاد چین، فشار بر محیط زیست در حال افزایش است.

راه حل: این استارتاپ با ارائه راه حل دوستانه ای و متصل کردن ساختمان ها به هم و ارائه پانل های خورشیدی، پنجره کارآمدتر و .. به صورت مشترک برای چندین ساختمان تلاش می کند که یک فضای دوستانه با محیط زیست را برقرار کند.

10.Entrade Energiesysteme AG

استارتاپ

کشور: آلمان

مشکل: ژنراتور های انرژی خورشیدی و باد تنها هنگامی قادر به کار هستند که خورشید در حال درخشیدن و باد در حال وزیدن باشد.

راه حل: این مجموعه با ساخت یک ژنراتور زیست توده قابل حمل،در درجه ی اول دسترسی جوامع افریقایی و آسیایی را که به شبکه ی رسمی برق دسترسی ندارند را آسان می کند

نتیجه :

همانطور که از مثال ها ی بالا متوجه شدیم استارتاپ های بسیاری در سر تا سر جهان به وجود می آیند و این مجموعه ها کمک بسیار زیادی به حل مشکلات مردم در سر تا سر جهان می کنند.ولی مسئله ای که بسیار مهم است پیشگیری بهتر از درمان است.ما میتوانیم با مصرف بهینه تر در استفاده از حامل های انرژی،امکانات را برای سایر هم نوعانمان در نقاط دیگری از این جهان خاکی فراهم آوریم.نظر شما چیست؟

hongkiat