سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

Caیییییpture

با Electron به آسانی برای ویندوز و لینوکس و مک نرم افزار بسازید

گیت هاب به تازگی پلتفرمی اپن سورس و متن باز را تحت عنوان Electron 1.0 عرضه کرده است که میتوان با کمک این پلتفرم با استفاده از تکنولوژی های CSS,HTML JavaScript اقدام به ساخت نرم افزار های قابل اجرا در ویندوز و لینوکس و مک کرد.این نرم افزار پس از دو سال توسعه و تلاش عرضه شده است که در ادامه مطلب با آن آشنا خواهیم شد.با ما همراه باشید.

Electron 1.0 پلتفرمی است که توسط گیت هاب توسعه و عرضه شده است و فرآیند توسعه ی آن حدود 2 سال به طول انجامیده است. که میتوان با کمک این فریم ورک و با استفاده از تکنولوژی های CSS ،HTML و JS نرم افزار های مالتی پلتفرم برای سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مک طراحی و تولید کرد.

حدود 2 سال پیش،گیت هاب در حال توسعه ی ویرایشگر متن اپن سورس و قابل ویرایش خود با نام Atom بود.در آن زمان الکترون به عنوان شل و پلتفرمی شناخته می شد که به کمک آن ویرایشگر Atom را می سازند.ولی در طول زمان،الکترون شناخته تر شد و تا جایی رسید که توسعه دهندگان و برنامه نویسان برای تولید نرم افزار های خود مانند کلاینت های ایمیل، چت، کلاینت تورنت، بات و غیره از الکترون استفاده می کردند.به طوری که گیت هاب اعلام کرد که الکترون در سال گذشته حدود 1.2 میلیون بار دانلود شده است.

electron-1.0

Electron 1.0 به همراه بهبودها و امکانات خوبی به این پلتفرم آمد و تا به توسعه دهندگان تازه کار این امکان را بدهد تا به آسانی نرم افزار های خود را تولید کنند.این پلتفرم دارای یک اپلیکیشن دمو است که برای شناختن امکانات اصلی الکترون به کار می رود.از جمله مزایا و امکانات الکترون می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1 – متن باز بودن : الکترون متن باز است و توسط گیت هاب و جامعه ای از فعالان این حوزه پشتیبانی می شود.

2 – تکنولوژی های وب : الکتر.ن از کرومیوم و Node.js استفاده می کند و به شما این امکان را می دهد که نرم افزار های خود را با استفاده از CSS,HTML JavaScript تولید کنید.

3 – مالتی پلتفرم : شما می توانید الکترون را در سه سیستم عامل ویندوز و مک و لینوکس استفاده کنید و در هر سه سیستم عامل به طراحی و ساخت نرم افزار خود افدام کنید.

همچنین شایان به ذکر است که الکترون به همراه یک افزونه ی گوگل کروم به نام Devtron عرضه شده که کار آن دیباگ کردن نرم افزارهای ساخته شده توسط الکترون است.در نهایت برای دانلود الکترون می توانید به وب سایت رسمی الکترون مراجعه کرده و آن را دانلود نمایید.

fossbytes