سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

linux-kernel-4.6-released-features

کرنل 4.6 لینوکس با ساختارهای جدید منتشر شد

در تاریخ ۱۵ می ۲۰۱۶،خالق لینوکس یعنی لینوس توروالدز رسما انتشار نسخه ی نهایی کرنل لینوکس 4.6 را اعلام کرد.که جالب است بدانید که فقط 8 هفته از انتشار کرنل 4.5 گذشته بود.و حال کرنل 4.6 هم منتشر شده است.کرنل 4.6 ،سومین کرنل اصلی لینوکس در سال جاری محسوب می شود که با ساختارهایی جدید عرضه شده است.و هم اکنون از طریق سیستم عامل های گنو لینوکس قابل دریافت است.در ادامه ی مطلب با سمیکالن همراه باشید.

این نسخه از کرنل لینوکس با اسم رمز Charred Weasel منتشر شده است.که نتیجه ی دو ماه توسعه ی مداوم و رفع مشکلات امنیتی و انتشار بیلدهای مختلف است که در نهایت با ساختار های جدید و جذاب و درایو های بروزرسانی شده و بهبودهای مفیدی منتشر شد.

آقای لینوس توروالدز اعلام کرده است که کار بر روی کرنل 4.7 را به زودی شروع خواهد کرد.از جمله بهبودها و قابلیت های کرنل لینوکس 4.6 را می توان پشتیبانی از پروتکل USB 3.1 SuperSpeed Plus نام برد که به کاربران سرعت انتقال 10Gbps را می دهد.این در حالی است که سرعت انتقال در نسخه ی USB 3 معادل با 5Gbps می باشد.از دیگر بهبودها میتوان پشتیبانی از فایل سیستم OrangeFS را نام برد.همچنین این نسخه از لینوکس از کلیدهای حفاظتی برای حافظه های اینتل (Intel Memory) نیز پشتیبانی می کند.

این کرنل همچنین از رمزنگاری 802.1AE MAC نیز پشتیبانی می‌کند. از جمله پروتکل‌های دیگری که نسخه‌ی جدید کرنل لینوکس پشتیبانی می‌کند می‌توان به پروتکل BATMAN V و pNFS SCSI اشاره کرد.به منظور با ثبات سازی بیشتر و عملکرد بهتر درایورهای گرافیکی AMD،تغییراتی مرتبط با درایورهای AMDGPU و Radeon صورت گرفته است. علاوه بر این، در این نسخه از لینوکس پشتیبانی 3D/Acceleration برای NVIDIA GeForce GTX 900 هم صورت گرفته است.به طور کلی این کرنل با بهبودهای خوبی عرضه شده است و بسیاری از باگ های نسخه های قبلی را ندارد.هم اکنون شما میتوانید آن را از وب سایت kernel.org برای لینوکس های خود دانلود کنید.

fossbytes.com