سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

vs-code-1.0

Visual Studio Code 1.0 برای ویندوز و لینوکس و OS X به صورت اپن سورس عرضه شد

شرکت مایکروسافت بلاخره نسخه ی نهایی و پایدار Visual Studio Code 1.0 را برای سیستم عامل های ویندوز و لینوکس و OS X به صورت اپن سورس عرضه کرد.هم اکنون بیش از 500000 توسعه دهنده ی زبان های JavaScript، TypeScript، Python، C++، C#، CSS و … در ماه از آن استفاده می کنند.در ادامه ی مطلب با سمیکالن همراه باشید.

پس از صرف وقت حدود یک سال بر روی نسخه ی بتای ویرایشگر متن VS Code 1.0،شرکت مایکروسافت در نهایت نسخه ی پایدار و نهایی Visual Studio Code 1.0 را برای ویندوز و لینوکس و OS X به صورت اپن سورس منتشر کرد.مایکروسافت در پست اصلی این خبر در بلاگ خود،اعلام کرده است که با توجه به اینکه حدود یک سال پیش این ویرایشگر به بازار عرضه شد.حدود 2 میلیون توسعه دهنده VS Code را نصب کرده اند. علاوه بر این، بیش از 500000 توسعه دهنده به طور فعال در هر ماه از این برنامه استفاده می کنند.

visual studio code

این ویرایشگر چند پلتفرمه که در کنفرانس بیلد 2015 مایکروسافت معرفی و منتشر شد.چیزی که باعث تعجب بسیاری در آن کنفرانس شد این بود که مایکروسافت نسخه های مختص مک و لینوکس را هم عرضه کرد.و حالا هم پا را فراتر نهاده و این ویرایشگر را به صورت اپن سورس منتشر کرده است.هم اکنون شما می توانید کد این نرم افزار را در گیت هاب مشاهده کنید.

در ابتدا VS Code فقط از زبان های جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت برای ساخت وب اپلیکیشن ها پشتیبانی می کرد که پس از آنکه مایکروسافت API ها را اپن سورس کرده و به توسعه دهندگان اجازه داد تا برای ویرایشگرش افزونه بنویسند.پس از گذشت حدود 6 ماه،انجمن VS بیش از 1000 افزونه ساخت که باعث شد Visual Studio Code از زبان های Python، C++، C#، CSS و Go نیز پشتیبانی کند.در آخر شما می توانید با مراجعه به وب سایت ویژوال استودیو کد نسبت به نصب این نرم افزار ویرایشگر متن اقدام کرده و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

fossbytes