سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

1000509261001_1822941199001_BIO-Biography-31-Innovators-Steve-Jobs-115958-SF

حرف “i” در محصولات اپل به چه معناست ؟

اگر حتی کمی با تکنولوژی آشنا باشید شرکت اپل را می شناسید.این شرکت همواره کحصولات خود را تحت عنوان i device معرفی می کند.محصولاتی همچون آیفون،آیپد،آی پاد و آی مک که امروز می خواهیم مفهوم حرف “i” را در این محصولات بررسی کنیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

شرکت اپل در محصولاتی همچون iPhone، iMac، iPod، iPad و iTunes از حرف i در ابتدای آنها استفاده می کند.شاید کنجکاو شده باشید که چرا اپل از این حرف استفاده می کند و مفهوم و معنی آن در این محصولات چیست؟

استیو جابز در سال 1997 از کمپانی NEXT به اپل بازگشت.در آن زمان این کمپانی در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و چیزی به ورشکستگی آن باقی نمانده بود.ولی استیو جابز با کاهش کارمندان و تمرکز بر روی پروژه ی مک قصد داشت شرایط بهتری را برای اپل به وجود آورد.در همان زمانها استیو جابز که قصد معرفی آی مک را داشت.باید به دنبال نامی سزاوار برایث محصولش می گشت که در ابتدا Mac Man نامی بود که استیو جابز برای کامپیوتر اپل در نظر گرفته بود.ولی به اصرار پروهی به مدیریت Ken Segall نام آی مک برای کامپیوتر اپل انتخاب شد.

درسال ۱۹۹۸ میلادی،استیو جابز در حین مراسم معرفی آی مک،ارتباط حرف “i” با محصولا اپل را شرح داد :

آی مک از ارتباط سادگی آن با جذابیت های اینترنت به وجود آمده است.ما خواستیم دستگاهی بسیار سریع بسازیم که انتخاب اول مشتریان باشد.و به راحتی بتوان با استفاده از آن از اینترنت لذت برد.

سال ۱۹۹۸ حرف i نشان‌دهنده‌ی Internet (اینترنت) بوده است.که استیو جابز با پخش یک اسلاید ارتباط این حرف را با محصولات اپل توضیح داد که به جز اینترنت، حرف i نشان‌ دهنده‌ی individual (فردی)، instruct (تعلیم و آموزش)، inform (آگاهی دادن) و inspire (الهام گرفتن) است.

اپل

mashable