سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

business, career and office concept - smiling businesswoman at job interview in office

تنها 6 چیزی که لازم دارید با خود به مصاحبه شغلی ببرید

مصاحبه های شغلی اغلب استرس زا می باشند زیرا بسیاری از فاکتورها خارج از کنترل شما هستند مثل سوال هایی که از شما در مصاحبه پرسیده می شود.اما شما میتوانید با بالابردن آمادگی خود تمام شرایط را در دست بگیرید. زیرا کارشناسان در هنگام مصاحبه توجه زیادی به میزان آمادگی شما دارند.ما در این مقاله 6 راه کار به شما ارایه می دهیم تا میزان آمادگی خود را بالا ببرید.با سمیکالن همراه باشید.

1.مسیر رسیدن به محل مصاحبه را از قبل یاد بگیرید.

1-directions

هیچ گاه ریسک نکنید و محل انجام مصاحبه را از قبل یاد بگیرید و حتی سعی کنید یک یا دو روز قبل از انجام مصاحبه به صورت امتحانی و از مسیری که قرار است همان روز بروید را با جزییات کامل مورد بررسی قرار دهید و حتی زمانی که برای رسیدن لازم است را به طور دقیق تحلیل کنید.

2.رزومه ی خود را به همراه داشته باشید. (تجربیات کاری)

2-copies-of-your-rsum

سعی کنید هنگام مصاحبه یک کپی از رزومه خود به کارشناسان ارایه دهید زیرا تجربیات پیشین شما می تواند کمک زیادی و همچنین تاثیر زیادی بر کارشناسان داشته باشد.

3.خودکار و دفترچه یادداشت

3-pen-and-notepad

به گفته برخی از کارشناسان به همراه داشتن خودکار و دفترچه یادداشت در مصاحبه به شما کمک زیادی می کند و همچنین نوت برداشتن از سخنان کارشناسان تاثیر زیادی بر طرز فکر آن ها بر روی شما دارد.یکی از فواید دیگر آن این است که اگر مصاحبه شما مربوط به شغل های اقتصادی یا مهندسی باشد و کارشناس از شما سوالی پرسید شما می توانید محاسبات خود را در آنانجام دهید.

4.سوال ها

4-questions

شما تنها کسی نیستید که از او در همان روز مصاحبه می شود بلکه افراد دیگری هم در این صف وجود دارند و شرایط نیز یکی است و در این موقعیت شما باید با هوشمندی خود را از دیگران متمایز کنید.شما می توانید با پرسیدن سوال های هوشمندانه، کارشناس را تحت تاثیر بگذارید و به او بفهمانید که شما علاقه دارید با او کار کنید.از جمله سوال هایی که مینوانید بپرسید به گونه زیر است:

  • شما موقیعت این کار را در سه سال آینده چه طور میدانید؟

  • چه کمکی میتوانم بکنم تا استخدام من روشن تر شود؟

5.نمونه کارهایتان را ارایه دهید.

s3

بسته به آن شغلی که برای آن درخواست داده اید این ایده خوبی می باشد که اگر نمونه کاری داشته باشید آن را ارایه دهید و کمی در باره آن در مصاحبه صحبت کنید.

6.نگرش مثبت

shutterstock_107639858

مهمترین بخش از یک مصاحبه اعنماد به نفس و نگرش مثبت می باشد.این امر به قدری مهم می باشد که می نواند عامل انتخاب افراد داوطلب برای مصاحبه باشد.

businessinsider