سمیکالن – روایتگران داستان تکنولوژی

95664317a2ba324c8a858830ac75c715

10 ابزار برای حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی

در سال 2016،آینده اینترنت و فضای مجازی به عنوان مهم ترین هدف مورد بحث قرار گرفته است به این صورت که دولت های کشورها و ثروتمندترین شرکت ها در حال برقراری قوانین و همچنین ایجاد کد هایی هستند برای شکل دهی و حفظ حریم خصوصی و نظارت در فضای مجازی،شما میتوانید با به کار گیری برخی از ابزارها امنیت حریم خصوصی خود را افزایش دهید که ما در اینجا به 10 مورد از انها می پردازیم.با ما باشید.

1 – مرورگر تور«Tor»،یک مرورگر وب امن

tor1

در اینترنت که احتمال ردیابی و نظارت در ان بسیار بالاست تور میتواند امنیت را به شما هدیه کند به این صورت که تور یک پنجره ناشناس وب به شما ارایه میدهد و امنیت شما را هنگام وب گردی فراهم میکند.تور توسط ایالات متحده ساخته شده و برای این کشور خرج زیادی در پی داشته است،اما تور هم اکنون توسط میلیون ها انسان مورد استفاده قرار گرفته است.

2 – سیگنال«Signal»،پیام رسانی امن برای سیستم های اندروید و آیفون

signal1

موبایل های هوشمند رویای یک هکر است زیرا این موبایل ها میتوانند به راحتی اطلاعات مهم شخص را در اختیار هکر قرار دهند در ارتباط با پیام رسانی و تماس سیگنال امنیت حریم خصوصی شما را فراهم میکند.استفاده از این برنامه دو مزیت دارد اول این که با رمز نگاری قوی امنیت شما را فراهم میکند و دوم این که کار با آن بسیار ساده است و نیازی به یادگیری ندارد.

3 – Qubes Os،یک سیستم عامل امن

q1

اگر شما به امنیت حریم خصوصی خود بسیار اهمیت میدهید استفاده از سیستم عامل qubes انتخاب خوبی برای شما می باشد.نحوه کار این سیستم عامل به این گونه است که با جدا سازی اجزای مختلف سیستم باعث می شود که هکر نتواند به تمام سیتم شما دست پیدا کند.

4 – Last pass،مدیریت رمز عبور رایگان

lp1

اگر شما هم مانند بسیاری از مردم از یک رمز برای چندین حساب کاربری خود استفاده میکنید باید به این نکته توجه کنید که این کار یک اشتباه ساده اما به شدت ویرانگر است این کار شما باعث راحت تر شدن کار هکر میشود به گونه ای که اگر به رمز شما دست پیدا کرد میتواند به تمامی حساب های شما دست پیدا کند برای پیشگیری بهتر است از برنامه هایی استفاده کنید که برای هر حساب کاربری شما یک رمز قوی در نظر بگیرد.

5 – PGP،برنامه ای برای امنیت ایمیل

password_popup

با وجود این که ایمیل یکی از مهمترین راه های برقراریی ارتباط است اما باید به امنیت آن نیز توجه شود.شما میتوانید از برنامه pgp استفاده کنید.نحوه کار این برنامه به این صورت است که با رمز گذاری بسیار قوی باعث بالا بردن امنیت ایمیل میشود.

6 – Eraser،برنامه پاک کننده امن

eraser

هنگامی که شما میخواهید از دست یک فایل بر روی سیتم خود راحت شوید آن را حذف میکنید ولی در برخی مواقع فایلی که شما حذف میکنید به طور کامل حزف نمیشود و بر بروی هارد دیسک شما باقی می ماند.برنامه eraser این اجازه را به شما میدهد تا تمام فایل ها ودیتاها را به طور کامل حذف کنید.

7 – uBlock،ابزاری برای مسدود کردن آگهی ها

ub1

مسدود کردن تبلیغات همانطور که باعث راحتی میشود برای بالا بردن امنیت نیز موثر است آگهی ها میتوانند شما را به سایت هایی هدایت کنند که این سایت ها دارای بد افزار می باشند و باعث صدمه دیدن سیستم شما می شوند.ublock این قابلیت را به شما میدهد که این آگهی ها را به طور کامل مسدود کنید.

8 – Ghostery،برنامه ی ضد رد یابی

gh1

بیشتر اوقات که شما در حال وب گردی می باشید از این بی خبرید که خطر ردیابی به چه اندازه به شما نزدیک است.این نرم افزار این امکان را به شما میدهد که بتوانید متوجه شوید چه تعداد شرکت هماکنون فعالیت های شما را رصد می کنند و همچنین می تواند این گونه جاسوسی را مسدود کند.

9 – Orbot،یک مرورگر وب امن برای اندروید

orb2

برنامه orbot به شما کمک میکند تا امنیت گوشی همراه خود را افزایش دهید.این برنامه به این گونه عمل میکند که به برنامه های تلفن هوشمند شما این اجازه را میدهدتا از شبکه ناشناسی استفاده کنند و قابل ردیابی نباشند.

10 – پیام رسان Tor،یک پیام رسان امن

tm1

همان گونه که میدانید پیام های فوری در میان مردم بسیار محبوب است و ابلته باید به امنیت آنها نیز توجه کرد.یکی از برنامه های امنیت پیام رسان ابزار جدید تور است که به Tor messenger معروف می باشد و هم اکنون امن ترین راه برای پیام رسانی می باشد.

آیا شما کاربر عزیز ابزارهای دیگری را می شناسید.آن را با ما به اشتراک بگذارید.

dailydot